Princezna Moře - část první: Čistý list papíru

28. ledna 2017 v 18:46 | Angee |  Princezna moře

Předmluva:

Okay, takže jsem se konečně nějak pomalu dokopala k tomu, abych ve svých volných chvilkách příležitostně psala, a vyšel z toho nějaký marný pokus o příběh.Dost dlouho jsem nic nepsala, takže to zkuste brát s rezervou a popřípadě uvítám rady, co zlepšit ☺
Takže, abych trochu obeznámila čtenáře s dějem - celý příběh bude primárně o mojí OC ("vlastní postavě") Portgas D. Mikuko - info o ní rychle shrnu, aby vás příběh moc nemátl. Mikuko je dvojče/sestra Ace a nevlastní sestra Luffyho a Saba, dcera Gol D. Rogera a Rouge, a většinu života trénovala pod vedením Shankse a později hlavně se svými bratry v lese na Mt Corvu. Ve svých 17 společně s Acem vypluli na moře, založili spolu Spade piráty, propluli první polovinu Grand Line, vytvořili si známé jména a velké odměny, na Sabaody se stali tehdejšími Supernovami, a těsně před vstupem na Rybácký ostrov se setkali s Jinbem, kterého Ace vyzval na souboj. Tím dnem začíná tento příběh - a jen abych zabránila nějakému zmatení, na začátku každé části bude malý útržek z jejího deníku, který si začala vést v 15 letech. (Útržky slouží hlavně k tomu, aby se odhalily i věci z minulosti, protože nezačínám úplně od začátku. ☺) Vynasnažím se psát víceméně pravidelně a možná i doplňovat kapitoly nějakými kresbami, ale nic neslibuju.☺ ☻
P.S.: Prosím, když budou nějaké, JAKÉKOLIV, dotazy k ději, postavě atd., napište je sem do komentářů a já na ně odpovím co nejdříve! ☺
Tak tedy, užijte si příběh! ☺


[Vícedílné | České | Fanfikce | Anime | One Piece | OC | Fantasy | By Angee]"Z mládí si toho moc nepamatuji. Nejdřívější vzpomínkou je mi pohled do očí mladého šermíře, který se z nějakého důvodu rozhodl věnovat mi svůj čas. Nejživější vzpomínkou je, jak plamen v jeho mladých, nadějných očích vyhasl rukou mariňáka, přímo před mýma očima. Občas si říkám, že nechci vědět, co se stalo poté - ať už to bylo cokoliv, vysloužilo mi to odměnu 10 milionů beli, a život v neustálém těkajícím pohybu. Ale rozhodně toho nelituji, už odmala jsem přeci chtěla vyplout na moře jako pirát. Moje první zkušenost s mořem však nebyla zrovna dvakrát nejlepší. Probrala jsem se až bůhvíjak dlouho po tom incidentu. Na loďce uprostřed nicoty, neschopná plavat, žádná loď v dohledu. Jídlo a pití jsem měla sebou - ať už mě tam dal kdokoliv, musel myslet na moje přežití - ale nevystačilo na dost dlouho. Už bylo pozdě, byla jsem moc daleko od svého rodného města, které jsem s takovou trpkostí nesnášela. Moře bylo uklidňující, vlny mě útěšně kolébaly ke spánku, a já se vzdala naděje na přežití. Přišla bouře…"
***
Vypráví vypravěč (z pohledu třetí osoby)
Dupot podrážek bot o dřevěnou palubu lodi ji probral z lehkého odpoledního spánku. Nepotřebovala spát, už jen díky svému ďáblovu ovoci, ale přesto nesnášela, když ji někdo vzbudil. Těžce se zvedla z pohodlné postele, rozespale zamžourala nebesky modrýma očima a promnula si krk s menším povzdechem.
"Co se sakra děje? Takhle mě budit, ts…" zabrblala naštvaně a líně se zvedla z měkkých peřin. Než stihla vyjít ze své kajuty a pořádně vysvětlit svojí posádce, co znamená odpolední klid, dveře rozrazil Saleim, lodní mechanik.
"Máme tu problém!!" zakřičel udýchaně a opřel se o kolena. Byl to milý muž staršího věku, takže se snadno unavil. Ale jeho tvář vypadala neobyčejně ustaraně - vůbec ne tak optimisticky, jako vždy Saleim vypadal. Mikuko zvedla jedno obočí v náznaku, že má pokračovat.
"Ace…" vydechnul Saleim ztrápeně a pak se zhluboka nadechl, "Ace šel vyzvat Bělovouse!!!"

Neváhala ani vteřinu a vyrazila z kajuty největší rychlostí, kterou dokázala vyvinout. Na palubě chaoticky pobíhali členové posádky a hledali různé věci k boji, někteří přiběhli přímo za ní, ale nezastavovala. Neměla čas.
Seskočila z paluby, ignorujíc křik unaveného Saleima, který ji nejspíš chtěl zastavit. Z druhé strany ostrova se ozvalo pár burácejících ran a do nebes stoupal slabý dým. Miku se kousla do rtu a rozběhla se tím směrem. "Sakra, sakra, sakra… Sotva jsme dorazili k Red Line a on už dělá blbosti.. idiot!" zašeptala si pro sebe naštvaně. Aceovu povahu znala už dlouho, ale nenapadlo by ji, že už tady budou mít možnost setkat se s Bělovousem.

Když doběhla na druhé pobřeží ostrova, musela použít Haki a vyhnout se několika útokům jak od jejího bratra, tak od té druhé osoby, co s ním bojovala. Nějaký modrý rybák, celkem vysoký, a dost si dovoloval. U moře měl výhodu, ale i tak ho Ace se svým ohněm držel v šachu.
"Působivé, na nováčka. Ale dál už tě šetřit nehodlám!!" zakřičel rybák a skočil do moře.
"ACI!!!" zavolala Miku, napůl naštvaně a napůl ustaraně. Ace se na ni otočil a zamával, jakoby nic. "Ahoj sestřičko, chceš se dívat, jak porazím tuhle sardinku?"
"Ty idiote!" okřikla ho vytočeně a rozhlédla se kolem. Nikde žádnou Bělovousovu loď neviděla, a široko daleko nikdo jiný nebyl. "Co to je sakra za rybáka, a proč mi bylo řečeno, že bojuješ s Bělovousem???"
"Co já vím!" zasmál se Ace a kouknul se na místo, kam rybák skočil do vody. Zdálo se, že chystá nějaký vodní útok. "Srab jeden…"
Blondýna protočila očima a trochu si oddechla. "V tom případě jdeme, čeká nás dlouhá a náročná cesta na Rybácký os--…"

Z vody vytrysknul obrovský proud vody a agresivně se vrhnul po ohnivém sloupu, za kterým stál Ace. Srážka udělala velkou ránu a vyslala tlakovou vlnu, která Miku převrhla na záda.
"Au… sakra" zašeptala si Miku pro sebe a rukou si promasírovala bolavé místo na hlavě.
"HEJ!!!" zařval Ace po rybákovi naštvaně. "Moji malou sestřičku do tohohle netahej, sardinko!!"
"Jak už jsem říkal, nejsem žádná sardinka. Jsem Jinbei, bývalý sluneční pirát!!! A rozhodně nenechám amatéry, jako jste vy, setkat se s dědou Bělovousem. Jedině přes mou mrtvolu!!" pronesl rybák rázným, mužským hlasem a postavil se do bojové pozice.
"Rybácké karate?" zeptala se Miku sama sebe. "To se jen tak nevidí… Naposledy jsem o tom slyšela u posádky toho zbabělce Arlonga v East Blue."
"Arlong…" otočil se na ni Jinbei. "Takže ten hlupák to vážně nevzdal… Neměl jsem ho-…"
"Dost kecání, bojuješ se mnou!" přerušil ho Ace a vypálil po něm několik ohnivých koulí, které při dopadu na zem explodovaly. Jinbei se všem rychlými úskoky vyhnul.
"Nenechám tě setkat se s Bělovousem, ani kdyby mě to mělo stát život!" zvolal Rybák a velkou rychlostí po Aceovi začal střílet dálkové útoky Rybáckého karate.
"Jak si přeješ!" odpověděl Ace pobaveně, vykryl jeho útoky a poslal po něm další vlnu ohně a výbuchů. "Ale já se jen tak nevzdám!"

Zatímco boj mezi oběma piráty zuřil, k pobřeží dorazila velká část posádky Spade pirátů se zbraněmi v rukách. "Kapitáne, kapitánko!!"
Miku se zvedla ze země, oprášila si oblečení a pomalým, klidným krokem se vydala směrem, kde stáli její kamarádi.
"C-co se děje, kapitánko?" zakoktal vyplašeně Zuraji, jeden z nováčků, a v třesoucí se ruce pevně tisknul ostrou šavli.
"Zuro-kun, polož to, než si ublížíš" povzdechla si Mikuko a pomalým tahem ruky posunula jeho šavli dolů k zemi.
"Miku… Copak už nechceš zabránit Aceovým rozmarům?" divil se ještě stále udýchaný Saleim. "Vypadala jsi tak rozrušeně, když ses to dozvěděla…"
"Myslela jsem, že bojuje doopravdy s Bělovousem. Ne s Jinbem. Takhle aspoň dostane do nosu a poučí se, takže je mi to jedno. Jdu mu na loď něco uvařit, vždycky má po boji hlad a víte jak pak končí naše zásoby jídla.. Tak bychom se na Rybácký ostrov vydat nemohli" mrkla na něj Miku a vydala se zpět k lodi. Pár členů posádky ji zvědavě následovalo. "Kdo je Jinbei? Proč tady je?? A proč s ním Ace bojuje?? Říkal, že jde vyzvat Bělovouse!" ptali se jeden přes druhého, než je Miku okřikla, ať se ztiší.

"Podle mých informací je Jinbei jedním z Shichibukai… proč bojuje s Acem nevím, ale zřejmě se mu nelíbí myšlenka, že by se naše posádka setkala s Bělovousem" pousmála se Miku šibalsky. "Takže je vlastně tak trochu na mojí straně!"
"A.. a nebojíš se o Ace?? Chci říct, je to Shichibukai… Mohl by mu ublí-…"
"To je v pohodě" přerušila Miku jednoho ze Spade pirátů. "Ace je silný. Oběma nám nabídli vstup do Shichibukai taky, pamatujete? Navíc, Jinbei by ho nezabil. Když Ace prohraje, aspoň se poučí. Bělovous je už jiná liga…"
Zatímco ji její posádka zavalovala otázkami různého druhu, vrátila se na loď a připravila nějaké jídlo, které by mu donesla do boje na posílení. Aby to bylo fér, vzala i něco malého pro Jinbeho.

Ale čas plynul a boj mezi Acem a Jinbem nekončil. Členové Spade pirátů se dlouho snažili oba dva přesvědčit, aby přestali bojovat, ale marně. Na začátku pátého dne už to vypadalo, že oba zemřou vyčerpáním.
Když po ránu mlha zhoustla, Ace i Jinbei byli tak unavení, že oba padli na zem. Čistá remíza. Než však stihli vytrvalí členové Aceovy posádky vzít svého kapitána zpět na loď, z mlhy se vynořila obrovská loď. Bělovous.
"Kde je to dítě, co chce moji hlavu?" zaduněl hlas nejsilnějšího piráta po celém ostrově. "Jak si přeješ, budu s tebou bojovat!"
Mezi Aceovou posádkou se začala šířit panika. Všichni dobře věděli, že proti Bělovousově síle nic nezmůžou, obzvlášť ne tak nepřipravení, a Mikuko tam ještě nebyla.

Bělovous vyskočil ze své lodi, dopadl na břeh ostrova a pomalu šel k Aceovi. Po cestě svým Hakim srazil na zem několik Aceových mužů. To přimělo jejich kapitána se zvednout ze země a vyslat kolem své posádky ochrannou ohnivou bariéru.
"Kapitáne, co to děláte??" ozývalo se zpoza plamenů.
"Utíkejte!" okřikl je Ace a odhodlaně se otočil na vysokého, legendárního piráta před ním.
"Co, teď se dáváš na útěk?" zasmál se Bělovous pobaveně. "To jsi mě zklamal!"
"Ne" odsekl Ace naštvaně. "Nechávám mé kamarády utéct. Tohle se jich netýká. Já neuteču!"
"Haha, ty jsi mi ale drzé dítě!" zvolal Bělovous s úsměvem. To Ace naštvalo. Rozběhl se a otevřeně zaútočil na nejsilnějšího piráta ze všech.
-
Když se její posádka s křikem vracela na loď, došlo jí, že je něco hodně špatně. Pustila misky s jídlem, které tam nesla, a rozběhla se k místu boje.
Když doběhla na místo, Ace ležel nehybně na zemi a tyčila se nad ním vysoká svalnatá figura s charakteristickým bílým knírem a respekt budícím pláštěm. Jeho oči si ji změřily od hlavy k patě a z jeho úst vyšel srdnatý smích starého člověka. "Gurararara, další dítě, co mě chce vyzvat? Jen pojď, jestli se nebojíš!"

Miku se zachvěla strachem. Bělovous byl opravdu tak hrůzu nahánějící monstrum, jak se říkalo, ale nečekala, že by sem opravdu přijel. "C-co jsi to udělal Aceovi?!" zakřičela na něj.
"Gurarara, jen jsem mu trochu ukázal, jak se má chovat… Nemusíš se kvůli tomu tak čertit" zasmál se bezstarostně. Jako by skoro o nic nešlo.
"Ty…" zatnula Miku zuby odhodlaně a rukou zajela do kapsy u levé nohy, ze které vytáhla malou oranžovou duhovou kuličku. Dala si ji do dlaně, kde se kulička zvětšila do velikosti tenisáku a začala zářit. "Vrať ho zpátky, zbabělče!!" zakřičela a vrhla kuličku do vzduchu kolem ní, kde začala kroužit a vrhat plameny. Miku vytáhla z druhé kapsy nůž a vrhla se společně s ohnivou koulí na Bělovouse, který na ni použil Haoshoku Haki, ale ani to s ní nehnulo. To ho překvapilo, a tak se skoro nestihl vyhnout ohnivé kouli letící k němu. Polevil na pozornosti a schytal přímý zásah nožem do ramene.
"Podcenil jsem tě, dítě. Jsi celkem dobrá. Ale potřebuješ víc trénovat" ohnal se za ní Bělovous a jednou silnou ranou ji srazil k zemi.

"Tati, jsi v pohodě?" ozvalo se po chvíli z lodi a dva piráti z Bělovousovy posádky seskočili za ním dolů.
"Gurararara, nepodceňujte mě!" odpověděl jim vesele a z ramene si vytáhl poměrně malý nožík, který mu tam Mikuko zapíchla. "Thatchi, vezmi toho kluka na loď do ošetřovny. Marco, ty vezmi tu holku. Budete na ně dávat na lodi pozor, dokud se nezačnou slušně chovat. Gurarara.. Vypadají na dva moc zajímavé přírustky! Ostatní piráty z jejich posádky pochytejte a vezměte na loď taky, ať nezůstanou sami tady. A toho blázna Jinbeho zavezte k doktorovi!" vydal rozkazy a vrátil se pomalu na loď.
Všichni se dali podle rozkazů do pohybu, jen Thatch u toho ohrnoval nos a nadával, že Marco musel dostat na starosti holku a on zase jen kluka. Když byli už všichni zpět na obří lodi Moby Dickovi, vytáhli kotvy a odpluli zpět do mlhy.

Konec první části.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama