Praxe na Bouzově

7. června 2017 v 17:02 | Carol |  Výkec
| Výkec | #1| By Carol |


Milí človíčkové,

slíbila jsem, že napíšu o své praxi na hradě Bouzově a tak jsem tady. ^^

Praxe jako taková byla fakt vyvedená a líbilo se mi na ní. Na druhou stranu, určitě vím, že nechci být průvodce jenom na jedné destinaci - NESMÍ to být mé povolání! Ale jinak super!

Je fakt, že chodit pořád jenom jednu trasu pořád dokola a ještě do toho chodit s lidmi, které to např. vůbec nezajímá, nebo jsou nevychování, není zrovna pro mě. Ale samozřejmě, bylo spoustu návštěvníků a většina z nich byla hlavně milá.

Jak to vlastně probíhalo? (Budu to psát formou takového deníků, abyste věděli, jak to opravdu bylo Mrkající )

1. den - sobota 13. 5.

No, v tento den jsem byla samozřejmě kompletně vystresovaná. Příjezdbyl asi nejhorší, protože jsem nevěděla, do čeho vlastně jdu. Nebyla jsem tam jen já, naštěstí, ale dvě další spolužačky.

Měli jsme jen náslechy, takže to nebylo tak hrozné. Vlastně v pohodě. Spíše jsme se soustředily na doučování textů a taky vybalování, protože tři týdny jsou celkem dost. Kdybyste viděli těch tašek. Vážně jsem si myslela, že jsem tam stěhuju.

2. den - neděle 14. 5.

Kalamita začala. Z náslechu jsme byly hozené hned do vody a průvodcování. Ještě přijely další tři spolužačky, které neměly vůbec náslechy, tak to měly horší.

Z první prohlídky jsem měla nervozitu jako něco, ale jakmile jsem si to párkrát prošla, nervozita opadla a jakž takž to šlo. V neděli jsme ještě chodily s průvodci, kteří na nás dohlíželi.

Na konci dne jsem vážně byla ráda, že už budu moc chodit sama. Ono, když vám pořád někdo chodí za zadkem, to taky není příjemné...

1. týden - všední dny

První týden jsme měli program pro mateřské školy, takže to byla paráda. Bouzov byl najednou pohádkový hrad a chodili jsme z pohádky do pohádky. Horší to bylo odpoledne.

V týdnu je na hradě totálně mrtvo. Aby taky ne, lidi chodí do práce a do školy. Převážně chodili teda zájezdy, většinou seniorů nebo školy.

Po každém dni jsem potom každá padla. Bylo to celkem náročné a tak to bylo - vstávat -> hrad -> ubytovna -> kouknout na film -> sprcha -> spát. Jinak se to vlastně nezměnilo.

1. týden - víkend

Pracovali jsme jen v sobotu a v neděli potom měli volno.

Protože v sobotu byla zima a taky škaredě, nechodilo moc lidí a proto jsme se většinou nudili na průvodcárně. To bylo celkem vtipné. Když nechodili lidi, tak jsme si stěžovali, že se nudíme. Když lidi chodili, tak jsme si stěžovali, že musíme do hradu. xD Ale i tak jsme si to užili.

V neděli jsme museli jít nakoupit potraviny, protože nám docházelo jídlo. Pomalu ale jistě. Velký průšvih bylo pečivo!

2. týden - všední dny

Už nechodily školky a proto jsme jenom čekali na lidi nebo zájezdy. Náš největší zdroj potravy byl bufet na Bouzově, kde dělají skvělé tortily a hranolky. (Trocha reklamy neuškodí)

Taky jsme si poprvé vyšli někam ven a neváleli se jen na ubytvoně. Ale protože toho v Bouzově nic moc není, zalomili jsme to v kiosku u piva a kofoly.

2. týden - víkend

Sobota byla rušná jako žádná jiná! Konečně se udělalo hezky, což znamenalo návaly turistů. Pomalu jsem neměla čas se ani napít! Ale zachránila to moje rodina, která přišla na prohlídku, což bylo fajn. Je to ale zajímavé odříkavat ty texty rodině a brát je jako návtěvníky. O_O

V neděli jsem měla volno a v pondělí také.

Jenže celou neděli mi zabrala závěrečná práce, kterou jsem musela dodělávat do školy. Vážně jsem ráda, že už to mám za sebou!

3. týden - všední dny

Tohle byly dny, kdy už jsem se vážně těšila domů.

Ne, že by se mi na Bouzově nelíbilo, to v žádném případě! Ale chodit ty samé trasy pořád dokola už pro mě bylo celkem nudné... Asi nejsem typ, který by prováděl jen na jednom místě.

Další věcí byla moje povaha. Jsem zvyklá být sama a bez lidí. Jenže najednou jsem byla na pokoji zavřená s dalšíma lidma, a i přesto, že byli vážně parádní, už jsem potřebovala své vlastní soukromí. Zabíjelo mě to... Navíc přijely další čtyři spolužačky - tentokrát však z jiného ročníku.

V pátek jsem měla volno~

3. týden - víkend

Tento víkend jsem celý pracovala. Měla jsem tři prohlídky denně, což se nezdá být těžké, zvlášť když nás tam je hodně, ale opak je pravdou. Tento víkend mě fakt bavil, bylo fajn být s lidma, co se pohybují ve stehném prostředí jako vy.

V neděli jsem jela s našima domů.

---

Jak jsem si byla jistá, že nad tím moc nebudu přemýšlet, tak jsem se celkem dost mýlila. Přemýšlím, možná, až moc. xD Opravdu jsem ráda, že jsem měla možnost si to vyzkoušet a mít z toho praxi.

Nejhorší pro mě asi fakt bylo to, že jsem neměla čas jen a jen pro sebe. Ale nikdy nejde všechno přesně tak, jak chceme, ne?

Toť více méně vše o mé praxi :) Dala bych sem své fotky, ale blbec nefotil... -.-

---Jo a další věc, chtěla jsem vedět Váš názor na jednu povídku, která by měla být kapitolová, ale zatím mám jenom jednu kapitolu. (začala jsem psát i druhou, ale to uvidím, jestli někdo bude mít zájem a navíc ještě není pojmenovaná - hehe)

Když se někomu tato povídka bude líbit, nebude problém v ní nějak pokračovat :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hatachi Hatachi | Web | 7. června 2017 v 20:40 | Reagovat

Zajímavá praxe. To já bych nebyla schopná promluvit před tolika lidma. Ale když jdu na nějakou prohlídku hradu nebo zámku, tak pozorně posloucham, co průvodce povídá :-)
A kté povídce...může být zajímavá, ale mě už hetero povídky vůbec neberou :-|

2 Carol Carol | 7. června 2017 v 22:02 | Reagovat

[1]: já jsem se ze začátku bála taky, ale nakonec to šlo a super :) Jsi jedna z mála, kdo doopravdy poslouchá průvodce. Lidi to většinou nezajímá...
Já nikoho nenutím do čtení :) Neboj, jen kdyby, někdo náhodou měl chuť a chtělo by se mu do toho.

3 misa660 misa660 | Web | 13. června 2017 v 17:07 | Reagovat

ty jo, to je zajímavý. Byl čas, kdy jsem přemýšlela o průvodci, ale jak jsem stárla, tak mi došlo, že bych byla hodně vystresovaná. Obdivuji tě, že to dokážeš :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama