Nehraj svůj život, žij ho!

10. srpna 2017 v 18:34 | Carol |  FanFikce
Druhý OneShot je zde, tentokrát na BTS!
| OneShot | České/Czech | FanFikce | BTS | Pairing: VHope | By Carol |


"Proč ode mě vždycky musíš utíkat? Když si tě snažím udržet, zmizíš! Čeho se tak bojíš?" zoufale se zeptal, když už po několikáté, chce odejít.
"Vážně si myslíš, že chci utíkat? Taky mě to ničí, ale mám snad jinou možnost? Ty jsi dědic této velké společnosti a tví rodiče mě zavrhují. Chtěla bych s tebou zůstat, ale vždycky, když se chci vrátit k tobě, tví rodiče na mé místo cpou jinou…" slzy jí dopadají na tváře pokryté ruměncem. "Takhle to přece dál nejde."
V televizi probíhá scéna, kdy hlavní herec nechce nechat odejít svou přítelkyni. Tyhle scény vždycky zbožňují dívčí fanoušci dramat. Muži mají radši scény, které jsou více agresivní! Proč se tedy těchto šest kluků dívá na drama tohoto typu? Dostali to za úkol. Ovšem jejich výrazy v obličejích jsou natolik neutrální, že by každý poznal, jak je tahle scéna opravdu nudná.
"Koukejte jak herec projevuje své city! Vždyť jste chodili na herectví! Co jste tam proboha dělali, že nedokážete zahrát i takovou scénu?!" zeptá se manažer kluků. Těchto šest kluků tvoří totiž skupinu zvanou BTS a mají v programu natočit oficiální video k jejich nové písničce. Jiné než ty, které točili doteď. MV se soustřeďuje více na hraní než na tanec. Pokud bude úspěšné, vypustí se do světa i taneční verze, ale ne do té doby. Pánové však nedokáží zahrát důležité scény do videa a to teď dovádí jejich manažera k šílenství. Kdyby dokázali udržet vážný obličej alespoň tři minuty! V Yoongiho případě, kdyby se aspoň mohl tvářit jinak než, že ho celý svět nebaví. Usmívat se není těžké, to si dokáže nacvičit i pes, ale dát do svého hraní emoce, je něco jiného.
"Ehm…" vydali ze sebe všichni souhlasně. Co dělali při hodinách herectví?
Timeskip:
"Jungkooku, přestaň se schovávat v tom rohu před Jiminem! Je s tebou ve skupině, zvykni si na to!"
"Jimine, nech ho na pokoji a pojď sem!"
"Hobi! Sedni si na zadek a přestaň tady hopsat jak petard!"
"Yoongi, co takhle více emocí do svého výrazu? Ne?"
"Jiné, před deseti minutami byl oběd!"
"Namjoone, nejsi náhodou leader? Proč zíráš do toho mobilu?"
End of timeskip:
Takto nějak probíhali jejich hodiny herectví. Jednoduše řečeno, skoro nic se nenaučili. Za to v hodinách tance makali jak šroubci. Nebýt tance a zpěvu, instruktoři by z nich zešíleli. Teď, když se opravdu snaží něco zahrát, pořád to v něčem není ono. Nejsou to přece herci, ale zpěváci! Kdyby chtěli být herci, tak jdou na casting do herecké společnosti!
"Já to vzdávám. Seženu vám instruktora, ale tentokrát se budete snažit." Vydechl poraženě manažer. Na jeho poslední větu ostatní jen kývli. Když se nenaučí rychle hrát, nebude MV a když nebude MV, budou zklamaní fanoušci. To jim přece nemůžou udělat… Hoseok si povzdychne. Vážně se před tím měli víc snažit, ale kdo mohl tušit, že budou muset umět hrát? Vždyť jejich videa byly doposud hlavně o tanci! Ale změna je život…
Dnes mu manažer oznámil, že má na týden dělat instruktora nějaké známé skupině, jméno však přeslechl. No co, aspoň si odpočine ze svého programu. Díky bohu, už skončil s natáčením svého dramatu, které se právě vysílá a fanoušci z něj jsou unešení. Jindy by se radoval, ale stalo se to zase! Znovu dal do své role úplně všechno, představila Heesun byla unešená jeho hraním, ale když se jí zeptal na rande, poslala ho pryč. Stane se to pokaždé, když natáčí. Jeho milostný život je hold kalamita.
Před kamerou je někdo úplně někdo jiný. Tohle si o něm myslí, ale to není pravda. On si na nic nehraje, i když je herec, do každého natáčení dá kus sebe. Své roli propůjčí svou osobnost, nehraje podle scénáře. Pravdou je, že má špatnou paměť na texty, proto většinou používá svá slova. Ostatní si však myslí, že vše, co řekne, je napsáno ve scénáři.
Když byl mladší chtěl být zpěvák, ale kvůli jeho krátkodobé paměti ho v žádné společnosti nepřijali, i přes jeho skvělé pěvecké vymoženosti. Tady se usadil nový nápad, stát se hercem. Vzhledem k jeho popularitě, herectví je pro něj to pravé.
"Zítra se s nimi mám setkat, huh?" Koukne se na hodiny visící nad dveřmi do ložnice. Zvedne se z gauče, na který se před hodinou svalil a doteď zíral na prázdnou obrazovku televize. Přemýšlel nad svým životem. Najde si někdy spřízněnou duši nebo ho lidi pořád nebudou chápat?
BTS před chvíli dorazili do tělocvičny, kde budou probíhat hodiny herectví. Nikdo jim neřekl, kdo jejich instruktor bude a silně pochybují, že to bude někdo z jejich společnosti. Přece jen se jim přezdívá "Postrachy herectví". Všichni jsou nadměrně zvědaví, kdo bude jejich učitel…
Najednou se dveře do tělocvičny otevřou a v nich stojí Taehyung. Bangtani na něj nechápavě zírají. Proč sem jde tenhle? Vždyť oni tady teď mají mít hodinu!
"Můžeme s něčím pomoct?" zeptá se zdvořile Rap-Mon. Přece jen tohohle zná z televize a pokud ví, neměl by v této společnosti co dělat, natož v této tělocvičně. Tae se jenom mírně uklonil k pozdravu.
"Ahoj, mám vás tady učit hrát…" pronese s mírným úsměvem. Ostatním spadne brada. Kim Taehyung s nimi má mít hodinu a ještě k tomu ji vést? Kdo to sakra vymyslel? Přes všechen zmatek v jejich hlavách na pozdrav mladému herci odpoví.
Ještě chvíli se představovali. Ze začátku po nich herec chtěl, aby mu ukázali různé vyjádření emocí. Když se jim to nepovedlo, přikázal jim, ať to zkusí znovu. Až když byl aspoň trochu spokojený s jejich výkonem, položil zásadní otázku.
"Dobře, emoce jakž takž zvládáte." Kývl Tae uznaně. Vlastně je celkem překvapený, protože mu bylo oznámeno, že kluci nic neumí. Podle jeho názoru se ale opravdu snaží a jde jim to.
"O čem má být MV?" zeptá se následně. Potřebuje vědět, co přesně tyto hochy naučit. Připadá si tady nějaký starší, i když tady je druhý nejmladší… Možná to bude tím, že si zachovává svou profesionální stránku.
"Mám tam být s nějakou holkou a prostě ji prosit, aby mě neopouštělo. Ostatní mají být mí přátelé, kteří se mě snaží podpořit. Jo! A Jin má být můj bratr…" promluví Hobi. V tomto MV má mít hlavní roli. Ale jak to nacvičí, když tady žádná holka není? Tohle pan herec nějak nedomyslel…
"Fajn, tak já teda budu hrát holku a vy budete dělat přesně to, co si mi teď řekl. Ok?" rozhodne pohotově Taehyung. Vůbec mu nevadí, že má hrát holku. Pokud má uspět s touto skupinou, musí udělat vše, co je potřeba.
"Ty?" začali se všichni smát nevěříce hercovým slovům. Co že to právě řekl?
"Je tady snad někdo jiný?" pozvedl Tae trochu obočí. V okamžiku zpěváci ztichli. Není.
"Budu hrát holku a nebudu si na nic hrát. Bude to mé pravé já." Upozorní je vážně. Dnes nebude někdo jiný, bude to on a nebude se přetvařovat.
"Jak pravé já? Ty jsi baba?" zeptá se přiblble Jimin.
"No jasně, právě teď mám krámy, tak mě o tom odchodu přesvědčte dobře nebo vážně odejdu." Přetočí oči druhý nejmladší. Jeho varování přiměje všechny vzít svou roli vážně, ale smíchu z vtipu si neubránili.
Celý týden nacvičovali jako by tady nebylo žádné zítra. Je pravda, že Hoseok ze začátku měl problémy, protože představit si Taeho jako holku je o trochu těžké a ještě těžší je ho prosit, aby od něj neodcházel. První dva dny byli úplně nejhorší, mladému herci to však nevadilo, protože takhle dobře už se nezasmál snad celou věčnost. S celou skupinou se taky hodně rychle spřátelil, nejvíce teda s Hobim. Snad to je jen kvůli tomu, že spolu nacvičují takovou scénu, ale už teď si už píšou textovou typu: jestli se mladší vrátil v pořádku domů, esemesky na dobrou noc a dobré ráno. Taehyung už dlouho nebyl takhle šťastný, ale začínal si něco uvědomovat. Začínal chápat, jaké to je, když se do něj při natáčení jeho partnerky zakoukají. Kolikrát jednu a tu samou scénu dělal s Hoseokem, čím více nacvičovali, tím více pro něj bylo těžké se odvrátit, jakože odchází. Starší z dvojice na tom nebyl jinak. Čím více Taeho žádal, aby neodcházel, tím více si představoval scénář, kdy opravdu odejde a už ho nebude moci vídat každý den jako teď.
Jak hodiny herectví rychle začaly, tak rychle skončily. Je tu den natáčení a Hope se cítí opravdu nejistě. Přeje si, aby tady mladý herec byl, ale Taehyungův program jim to překazil. Neví, jak si povede, když tady mladší nebude. Vůbec se mu do toho nechce.
"BTS na scénu!" zavolal jeden z lidí ze setu.
Hned z natáčení Hobi vyráží k Taemu domů. Za jeho herecký výstup ho všichni chválili, ale on se cítil tak špatně. Jako by někoho podrazil! Jeho srdce se bolestivě svírá. Nechce si to odpustit! Je na sebe naštvaný a jediný, koho teď chce vidět je Kim Taehyung. Říct mu jak se cítí, jak zvládl svůj herecký výkon, ze kterého není spokojený. Chce mu říct úplně všechno.
U dveří hercova bytu zaváhá. Byl dobrý nápad sem opravdu přijít? Možná sem neměl chodit. Co když ho jeho instruktor nechce vidět? Třeba ten týden bylo jen jedno velké divadlo. Tae je přece výborný herec…
"Zazvoníš?" ozve se za ním známý hlas. Tázaný sebou silně cukne a otočí se za hlasem. U dveří výtahu stojí Taehyung, se zvědavým pohledem ho pozoruje. Hoseok za ním přišel! Když odešel z jejich poslední hodiny herectví, která byl před dvěma dny, bál se, že staršího dlouho neuvidí, ale tady stojí… Nakonec majitel bytu otevře dveře, svému hostu přidrží dveře. Jakmile za sebou zavře, Hoseok se na něj přilepí v silném obětí. Herec mu s úsměvem obětí opětuje. Tohle je poprvé, co mají nějaký skinship a ten pocit je skvělý.
"Jaké bylo natáčení?" zeptá se po chvilce ticha. Blízkost staršího si nadměrně užívá. Takové štěstí už dlouho nezažil.

"Peklo. Už nechci hrát hlavní roli v MV…" zabrblá potichu Hobi, ale Tae ho přesto slyšel. Přesně to nechce, tyto role přenechá Jinovi. Proč se vlastně dobrovolně přihlašoval k takovéto věci? Taehyung je ten, koho bude žádat, ať neodchází, pokud vůbec. Ne nějaká holka, kterou už nikdy stejně neuvidí. S Taem se cítí nejlíp…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 andy andy | E-mail | 10. srpna 2017 v 19:49 | Reagovat

Moc se mi to líbí :-)

2 Hatachi Hatachi | Web | 11. srpna 2017 v 21:54 | Reagovat

To bylo moc hezké. Moc se mi to líbilo ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama