Zakázaný lektvar - 6.Dokončený lektvar

29. srpna 2018 v 16:00 | Carol |  Zakázaný lektvar
Hello~~ Jak se všichni dneska máte? To je ale krásný den, že? (můžete si to přebrat jak chcete xD) Upřímně, jsem celkem nervózní ze zítřka, protože mám zkoušky a jsem naprosto vyklepaná. Každopádně, jsem si jistá, že bych to mohla nějak zvládnout. Hned jak si vzpomenu, tak se ozvu a napíšu článek :) Uvidíme v jaké bude náladě...
Bohužel to taky znamená, že na opravování chyb dneska nemám ani náladu, ani čas. Doufám, že mi to všichni odpustíte... Každopádně, hned se můžete pustit do čtení :)
| Kapitolové | České/Czech | Fan Fikce | HP ff - Poberti + OC | hetero | By Carol |


Od času v knihovně stráveného s Remusem uplynul další týden. Ještě jeden týden a bude úplněk. Čas se krátil, a i když si to Kassandra nechtěla přiznat, děsilo jí to. Nervozita s ní mávala den ode dne víc a víc. Pořád kontrolovala údaje v knihách i učebnicích. Dělala cokoliv proto, aby lektvar udržoval pořád tu stejnou barvu a vůni… V tomto případě spíše zápach. Nevoní zrovna nejlépe.
Věděla, že už se pomalu, ale jistě, stává paranoidní. Lektvar se nezkazí jen tak sám od sebe. Podstata věci je, že jakmile je hotový, musí se nechat odležet. Dodělala jej nedávno, o tom není pochyb. Jen to jeho odležení jí vrtalo hlavou. Jak přesně dlouho bude trvat, než 'dozraje'? Na co vlastně musí být nechán odležený?
Když se v knize psalo: Nechte lektvar odležet tak dlouho, jak uznáte za vhodné. Nenapadlo ji, že to bude až takhle závažné. Bude týden opravdu stačit? Nebo to bude málo? Má to vůbec nějaký vliv? Proč musí být lektvar užit zrovna při úplňku? Jak bude mutace probíhat?
Zrovna ty nejdůležitější věci v knize napsány nebyly. Samozřejmě, proč by to taky byl jinak Zakázaný lektvar? Který pitomec by se prostě jen tak dal do tvorby Zakázaného lektvaru? Přímo zakázaného! Ale ano, jeden pitomec by se našel. A teď z toho byl na nervy. Výborně, Kassandro. Líp si to prostě udělat nemohla. Proklínala se. Klela vůči své osobě. Ovšem bylo jí to nějak platné? Ne! To, co si navařila, to si taky sní. Teda… vypije. Jo, lepší nápad prostě dostat nemohla… Ale pořád toho nelituje. Dělá to pro vyšší dobro. Aspoň v to věří.
Po probuzení dalšího rána si Kass řekla, že bude myslet pozitivně. Všechno má své pozitivní stránky, no ne? Vlastně to nejhorší, co by se jí mohlo stát, když vypije ten lektvar, je, že by ji mohl zabít. Bradavice by měly o jednoho ducha navíc, takže by zde mohla zůstat. Její matka by alespoň měla klid. Dvě mouchy jednou ranou! Tohle samozřejmě bylo jedno z těch negativních pozitiv. Věřila si. Všechno půjde podle plánu a nic jí to nepřekazí. Ani smrt by jí to nepřekazila.
S posledním úsměvem do zrcadla, který ji měl povzbudit, ale nechal si o sobě myslet, že je retard, odešla z pokoje. Ve společenské místnosti ještě bylo nezvyklé ticho. Taky aby ne, bylo brzo na to, aby studenti vylézali ze svých vyhřátých postelí. Kassandra holt musela být v některých věcech výjimečná (vůbec se nejednalo o fakt, že ji nervozita nedovolila spát…).
Protože si už brunetka všechny věci na dnešní den vzala s sebou z pokoje, nemusela si pro ně chodit, tudíž měla moře času, než půjde na snídani, a tak se posadila do křesla před krbem.
Hlavou se jí honilo tolik věcí… Ale nejdůležitější pravděpodobně bylo její podezření, že je Remus Lupin, prefekt Nebelvíru, vlkodlakem. Nebrala to jako hrozbu, nebo tak něco. Právě naopak. Ale tohle byla zvědavost. Opravdu je kluk, který se jí líbí, vlkodlak? Bylo by to o důvod víc, proč pomoci vlkodlakům.
Naštěstí vzala v potaz i tuto možnost a snažila se nějak nenápadně, ve svém volném čase, najít místo, kde by mohl být Dorian v době své proměny. Něco jí říkalo, že tajná cesta do Chroptící chýše tam nebyla jenom tak. Vrba mlátička taky byla zasazena na pozemky školy v době, kdy přišli do prvního ročníku. Dávalo by to smysl.
Jak že ví o tajné cestě do Chroptící chýše? No… Neviditelnost. Sirius a James někdy prostě nedokázali být dosti opatrní. Vlastně si jí nikdy nevšimli, když se někde poblíž nacházela. To vedlo k tomu, že se dozvěděla spoustu zajímavých věcí. Využila však jenom jedné znalosti - jak se dostat do kuchyní bez povšimnutí (ikdyž, kdo by si jí všímal?).
Vymyslela to chytře, jenže jednoduché to nebylo. Už tak bylo zakázáno chodit do Zapovězeného lesa a ona tam chodila každý den hledat kentaury. Proč? Aby jí a jejímu bratrovi věnovali na jednu noc místo pro přeměnu. No, kentauři to vzali celkem s klidem, teda... asi. Pokud se počítalo to, že jí nějak oklikou řekli, že ji očekávali s nějakou podobnou prosbou. Odvedli ji na nějaké záhadné místo a tam ji nechali. Prostě si to odůvodnila po svém. Vyjednávat právě s kentaury byla dřina…
Jakmile uběhla hodina, Kassandra se zvedla z křesla u krbu, vzala si své věci a vydala se do velké síně na snídani. Ke svému překvapení ale spatřila pár ranních ptáčat. Nějak jí to nesedělo. U nebelvírského stolu seděli čtyři chlapci, z nichž tři vypadali zralí ještě na, minimálně, půl hodiny spánku? Co tady dělali James Potter, Sirius Black a Peter Pettigriew tak brzo ráno? Že by je sem nějak dostal Remus?
S pobaveným úsměvem se vydala ke svému stolu. Tedy mrzimorskému. Byla první. Vypadalo to zvláštně, stejně jí to ale nevadilo. Mohla sníst tolik, kolik chtěla, aniž by se jí někdo pletl do cesty. Už to bylo dlouho, co měla jídlo jenom sama pro sebe.
Spokojeně chroupala na toustu, který si vzala z talíře, když v tom zaslechla konverzaci od vedlejšího stolu. Vzhledem k tomu, že stůl Nebelvíru byl až na druhé straně síně u stěny, konverzace se dala popsat jako velice hlasitá. Kass ji nedokázala jenom tak ignorovat. Ano, odposlouchávat se nemá. Přesto, tuto konverzaci mohl slyšet každý člověk, který se nacházel v místnosti, jež se začala postupně plnit lidmi.
"Kdyby si nám dal opsat ten úkol včera, nemuseli bychom ho dělat dneska ráno…" zanadával hlasitě James. Jeho vlasy trčely do všech možných i nemožných stran. Brýle mu skoro padaly z nosu a musel dávat pozor, aby neusnul právě při snídani. Zněl vážně rozespale.
"Jo, jenomže to jsem netušil, že ho vážně odmítnete udělat!" zaslechla hlas hnědovláska, ve kterém šel slyšet náznak paniky. Remus byl vždycky ten vzorný typ. Mít všechno v pořádku byl základ. Nejdřív práce, potom zábava.
"Byl trénink famfrpálu! Jak bychom to měli stíhat?" zeptal se nevěřícně kapitán nebelvírského famfrpálového družstva. "Byli jsme k smrti utahaní. První zápas bude už brzo!"
"To ale neomlouvá to, že vám tam Peter musel dělat poskoka" tentokrát Remus zněl trochu jako učitel, který nesouhlasil se svým studentem.
Nad tímto se Kass musela pousmát. Podle ní by vlastně Remus udělal skvělého učitele. Třeba zrovna v Bradavicích. Tady by se mu dostalo odměny, dokud byl Abus Brumbál ředitelem. Věřila v to.
"On nám nedělal poskoka. Dělal to dobrovolně, viď Pete?" mrkl Sirius a hodil po hnědovláskovi nevinný pohled.
Jako vždy, ten pohled mu nikdo nevěřil. Sirius Black prostě nedokázal vypadat nevinně. Bylo jedno, jak moc se snažil. Nikdy to zrovna dvakrát nevycházelo. Profesoři mu to nebaštili ani za mák, proto byl (spolu s Jamesem) po škole tak často.
"To je jedno… Nebudu o tom diskutovat. Pointou je, že nemáte úkol a já vám ho nemůžu dát jenom tak opsat, protože už to je vážně podezřelé. Spousta učitelů už nás podezírá" opět se objevil náznak paniky.
Jednu věc však Kassandra musela uznat. Jo, definitivně profesor. Výrazy, které Remus používal, byly prostě učitelské, nemohla si pomoct. Dokonce i výběr slovních spojení do vět. Prostě všechno!
"My to ale měníme…" prohlásil Peter, při ládování jídlem. Člověk by řekl, že se svým imaginárním kamarádem hraje hru, kdo toho sní nejvíc…
"Ne dost důvěryhodně" zakroutil Remus hlavou. Na obličeji se mu objevil ustaraný výraz.
"Fajn…" ozvalo se nakonec trojhlasně.
Všichni tři se podvolili tomu nejrozumnějšímu. Že by respekt? Nad tím už Kass mohla jenom přemýšlet.
"Tak dojezte. Počkám vás v knihovně" usmál se nakonec hnědovlásek a vstal od stolu.

Když vycházel ze síně, jeho pohled zalétl k místu, kde seděla Kassandra. Usmál se. Na ni? Z překvapení zamrkala a pohledem zavítala na ostatní Poberty, Sirius na ni laškovně zamrkal, načež se ona zase rychle odvrátila. Vážně neměla chuť hned po ránu flirtovat s největším holkařem školy. Třeba by to i svedla… Nejlepší by asi bylo, kdyby si to nacvičila. První lekce dneska v noci!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama